Prof. WST dr hab. n. med. Przemysław Nowakowski

Chirurg naczyniowy

Jestem absolwentem Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. W latach 1991-2009 pracowałem w Klinice Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej w Karowicach – Ochojcu. Od 2009 roku zajmuje stanowisko ordynatora na Oddziale Chirurgii Naczyniowej AHoP w Chrzanowie, a od 2019 jestem adiunktem na Wydziale Lekarskim Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach.

Od wielu lat zajmuję się leczeniem chorób naczyń, w tym leczeniem żylaków kończyn dolnych metodami klasycznymi – operacyjnymi oraz nowoczesnymi nieoperacyjnymi metodami, np. RFITT CELON lub laserem EVLT.

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej i Polskiego Towarzystwa Flebologicznego. Odbyłem kliniczne staże naukowe w zakresie leczenia chorób naczyń w Szwecji, Niemczech, Holandii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, USA. Jestem autorem i współautorem publikacji medycznych o leczeniu chorób naczyń w czasopismach polskich i międzynarodowych. Prezentuję wyniki moich prac badawczych dotyczących leczenia chorób naczyń na licznych konferencjach w Polsce i na świecie.

Zajmuję się głównie schorzeniami takimi, jak miażdżyca naczyń, tętniaki aorty, zwężenia tętnic szyjnych, zwężenia tętnic trzewnych i żylaki.